Terasy z akátového dřeva

Terasy z akátového dřeva jsou plnohodnotnou alternativou k teakovým i jiným exotickým dřevinám. Jsou však o hodně lacinější. Akát  je naše středoevropská dřevina s extrémní životností. Je mezi našimi dřevinami nejtvrdší a houževnatá. Proto je mimořádně vhodná na terasy v exteriéru.

 


 

Terasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva se v moderní architektuře využívají nejen jako přechod mezi interiérem a zahradou, tj. jako terasy u rodinných domů, kde v letních měsících trávíme většinu našeho volného času. Svým vzhledem a vlastnostmi jsou nezaměnitelnou součástí proti dnes používaným terasám z plastů. Náš názor je, že plastové terasy do zahrady nepatří. Je pravda, že terasy ze dřeva je třeba přetírat, ale po přetření bude vaše terasa stále jako nová. Mnozí architekti preferují přirozené zešednutí dřeva.

 

Terasy z akátového dřeva - pohled

Terasy z akátového dřeva jsou vhodné na ploché střechy domů, balkony, okolí bazénů, schůdky, můstky a jiné. Terasové desky jsou vyrobené vyřezáním vad dřeva a následně jsou na délku spojené extrémním polyuretanovým lepidlem, které se používá na nosné konstrukce. Lepidlo nepodléhá povětrnostním vlivům v exteriéru. Firma garantuje pevnost a kvalitu spoje certifikátem pevnosti. Technologií délkového napojení je zabezpečená tvarová stálost teras, což se nedá říci o deskách z exotických dřevin.

 


 

Akátové terasové desky dodáváme v rozměrech: tloušťka 20 mm × šířka 90 mm × délka max. 4000 mm. Délky desek dodáváme nařezané na míru (podle požadavku zákazníka), čímž nevzniká délkový odpad.

 

Terasy z akátového dřeva - pohled

K tomu dodáváme akátové hranolky na podkladový rošt v rozměrech:

  • tloušťka 20 mm × šířka 40 mm × délka max. 4000 mm
  • tloušťka 40 mm × šířka 40 mm × délka max. 4000 mm
  • tloušťka 60 mm × šířka 40 mm × délka max. 4000 mm

 

Dále dodáváme spojovací materiál (nerez) na upínání v mezerách (tzv. neviditelné), a nebo vruty nerez na upínání zvrchu. Dodáváme olej na povrchovou úpravu a provádíme i montáž akátových teras.

 


 

Terasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohled

 


 

Terasy z akátového dřeva - pohledTerasy z akátového dřeva - pohled