Fasádní obklad z dřeva akátu

Fasádní obklady z akátového dřeva mají extrémní životnost až 40 roků. Na povrchovou úpravu se dnes už používají moderní olejové lazury dostupné v mnohých odstínech s UV filtrem, který zabraňuje zešednutí dřeva. Mnozí architekti v současnosti naopak preferují přirozené zešednutí dřevěné fasády.

 


 

Fasádní obklad z akátového dřevaFasádní obklad z akátového dřeva

Fasádní obklady z akátového dřeva dodávají domu moderní architektonický vzhled. Mají extrémní životnost. Akátové dřevo má světlou barvu a viditelnou strukturu (letokruhy), což je jistě výhodou proti exotickým dřevinám, které mají většinou jen tmavé odstíny. Klient se tak může rozhodnout pro světlou fasádu a nebo si může vybrat ze široké škály odstínů olejových lazur s UV filtrem, který zabraňuje zešednutí dřeva. Akátová fasáda se však nemusí natírat vůbec. Po čase dřevo zešedne, což není na škodu a co v současnosti  preferují mnozí architekti.

 

Fasády z akátového dřeva se realizují nejčastěji jako odvětrané (zešikmené hrany desek). Desky se nastřelují tenkými nerezovými hřebíčky, většinou vodorovně na napřed připravený rošt z akátových hranolků, které jsou připevněné na zateplení, nebo přímo na stěnu domu. Takovýmto řešením se u akátových fasádních obkladů dosahuje vynikajících tepelně-izolačních a zvukových vlastností a extrémní životnosti.

 

Fasádní desky z akátového dřeva jsou vyráběné tak, že jsou z nich vyřezané vady dřeva a následně jsou spojené, což takovéto fasádě dodává moderní architektonický vzhled.

 


 

Fasádní obklad z akátového dřeva

Akátové fasádní desky dodáváme v rozměrech:

  • tloušťka 20 mm × šířka 90 mm × délka max. 4000 mm

K tomu dodáváme hranolky na podkladový rošt v rozměrech:

  • tloušťka 20 mm × šířka 40 mm × délka max. 4000 mm
  • tloušťka 40 mm × šířka 40 mm × délka max. 4000 mm

Dodáme olejové lazury s UV filtrem, nerezový spojovací materiál a nabízíme i montáž.

 


 

Fasádní obklad z akátového dřeva - detailFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohledFasádní obklad z akátového dřeva - pohled

 


 

Fasádní obklad z akátového dřeva Fasádní obklad z akátového dřeva